Home / Anasayfa / Balıkesir’li Medyum

Balıkesir’li Medyum

Merhabalar değerli ziyaretçimiz bu günkü konumuz Balıkesir ilimiz, Balıkesir ilimizin medyum ve hocalık potansiyelini, geçim kaynaklarını, nüfus ve ticari hacmini kısaca inceleyerek neden Balıkesir’li kardeşlerimizin medyum, aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü Gibi işlemlerine  çağırdığımıza açıklık getirelim. Tüm ülkemizde kardeşlerimize  yardım edelim diyoruz çünkü gerçekten ülkemiz, Balıkesir ilimiz tanıtıma muhtaç zenginliklerle dolu.

Türkiye’nin batısında Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan 6 ilimizden biridir. Balıkesir, yüzölçümü bakımından en büyük 13. , toplam nüfus olarak en kalabalık il olarak ön sıralardadır. Hızlı göç alan Balıkesir’de her geçen yıl toplam nüfus oranı artmaktadır. Büyükşehir statüsünde olan Balıkesir’in 20 ilçesi bulunmaktadır.  Balırkesir Merkez, Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk’tur.

Her bir ilçesi Anadolu’da küçük bir il kadar büyük ilçelere sahiptir Balıkesir ilimiz. Bandırma denizcilik, Ayvalık, Edremit Manyas turizm açısından önemli ilçelerimizdir.

BALIKESİR DE MEDYUM hOCA

Balıkesir ilimiz genelde düz bir arazi yapısına sahip olan Balıkesir’de yüz ölçümünün yarısından fazlası plato düzlükleri ve akarsu vadileriyle ayrılmış durumdadır. Dağlık alanlar genelde Balıkesir’in güneydoğu ve güneybatı bölümlerinde yer almaktadır. Üç iklimin bir arada yaşandığı Balıkesir’de Ege kıyıları ve çevresinde Akdeniz İklimi özellikleri, iç bölgelerde kara iklimi özellikleri, kuzeyde ise Marmara ikliminin özellikleri yaşanmaktadır. Genel olarak kışları sert, yazları ise serin geçmektedir.
Yüzölçümünün %30’u ormanlarla kaplı olan Balıkesir’in yüzölçümünde %32’lik kısım mera ve çayırlık, %15’i sebze, meyve ve zeytin bahçeleri, %23’ü ise ekime elverişli alanlardır.
Balıkesir’de bulunan ve Balıkesir’i temsil eden en önemli dağı ise Kaz Dağı’dır. Kaz Dağı dışında ilde bulunan diğer önemli dağ ise Alaçam Dağları’dır. Ovaların çok fazla yer tutmadığı Balıkesir’de bulunan ovalar ise tektonik olaylar sonucu oluşan düzlüklerden meydana gelmektedir. Bunların başlıcaları; Balıkesir ovası, Manyas ovası, Gönen ve Edremit ovalarıdır. İlde bulunan akarsular; Susurluk Çayı, Gönen Çayı, Koca Çay ve Havran Çayı’dır.
Balıkesir’in başlıca geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Bunların yanında sanayi, ormancılık ve makinacılık diğer geçim kaynakları arasındadır. Arazi ve iklim yapısının elverişli olmasından dolayı Balıkesir’de her türlü tarım ürünü yetiştirilmektedir. Öyle ki 513.946 hektar tarım arazisinin 49.330 hektarlık bölümünde sulu tarım yapılmaktadır. Kıyı kesiminde zeytin, narenciye, incir, pamuk, elma, armut, ayva ve üzüm, iç kesimlerde ise buğday, arpa, mısır ve yulaf yetiştirilmektedir. Bu ürünler arasında en fazla yetiştirilen ise zeytindir. Türkiye’nin zeytin ihtiyacının üçte biri Balıkesir’den sağlanmaktadır.

Ülkemizde bulunan en geniş zeytinliğe sahip il olarak ilk sırada Balıkesir yer almaktadır. Hayvancılık ve ormancılık için elverişli alanlara sahip olan Balıkesir bu alanlardan da önemli gelirler elde etmektedir.
Maden kaynakları olarak zengin illerimiz arasında olan Balıkesir sadece Türkiye değil dünyadaki bor rezervlerinin %52’sine sahiptir. Dünyadaki bor ihtiyacının %40’a yakını Balıkesir’de bulunan rezervlerden sağlanmaktadır. Bor madenleri dışında Balıkesir’de linyit, taşkömürü, civa, demir, bakır, alüminyum, manganez, krom, kurşun, antimon, manyezit, dolamit, gümüş, kaolin ve altın yatakları bulunmaktadır.
Sanayi olarak Türkiye’de önde gelen illerimizden ve her gün yeni gelişmeler kaydeden Balıkesir’de bugün 100’e yakın büyük sanayi kuruluşu, 5000’e yakında küçük sanayi kuruluşu faaliyetini sürdürmektedir. Balıkesir’de başlıca sanayi kuruluşları ise şunlardır; zeytinyağı ve sabun, meyve, sebze ve balık konserve, pamuklu dokuma ve iplik, şeker, çimento, gübre, sülfirik asit, boraks ve asit, kağıt, un, yem, süt, deri ve çorap, jeneratör, kereste, mobilya fabrikaları ve irili ufaklı daha birçok kuruluş saymak mümkün.
Şahane turizm potansiyeli, ovaları, zengin tarım çeşitliliği, sanayisiyle tanıtıma ihtiyacı olan yüzlerce işletmeyle doludur Balıkesir ilimiz.
Hemen  Hizmeti Almak İçin İletişim Bölümüzdeki Numaradan Arayın…

 tüm hizmetler aşağıdaki gibidir,

-Aşk Büyüsü

-Bağlama Büyüsü

– Papaz Büyüsü

-Geri Döndürme Büyüsü

-Aşık etme büyüsü

-Evlililik Büyüsü

-Büyü Bozma

-cin Musallatı

-kısmet Açma Büyüsü

-karı Koca Arası Sorunlar

-Yıldızname

About Medyum Mesut

Check Also

Modern Çağın Bilgesi Medyum

Modern çağın falcıları olarak bilinen medyumlar her kesimden insanın sorunlarına çözüm üreten kişilerdir. Metafizik konulara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Yapılan İşlemlerin Özgür Mesut Hoca ile ilgisi Yoktur. Bakım İşlemler gibi Tüm konular Ruhani Hoca Tarafından yapılmaktadır.